Barcelona e ka fituar edhe ndeshjen e dyte ne International Champions kap kundër Lester Sitit me rezultatin 4-2. Ne ndeshjen e transmetuar ne paketën Tring protagonistet kane qene dy lojtare qe shënuan nga dy gola per secilën skuadër. Ne njërën ane Munir per Barcelonën qe shenoi golin e pare dhe te trete te takimit brenda pjesës se pare, teksa ka dyfishuar shifrat Suarez. I ndodhur ne disavantazhin 3-0 Ranieri hedh ne fushe blerjen me te re Ahmed Musa qe behet protagonisti i dyte i ndeshjes. Fillimisht me golin e pare qe erdhi si rrjedhoje e nje depërtimi rreth 50 metra qe nga gjysmëfusha e Lesterit dhe me pas kur shënoi golin e dyte, duke shkurtuar shifrat ne 3-2. Por vetëm kaq sepse Barcelona ka talente pa fund ne radhët e saj siç eshte 17 vjecari Mujica qe zuri vendin e Suarez dhe vulosi rezultatin e ndeshjes ne 4-2. Ne ndeshjen tjetër ishte përballë e shkuara dhe aktualja e Karlo Ancelotit. Ne Metlife stadium te Nju Xhersit Bajerni përballë Realit te Madridit nje klasike e futbollit europian. Nje ndeshje qe per nje kohe te gjate qëndroi 0-0 edhe per shkak te shtyllave qe nuk lejuan te shënohej. Gjithsesi duhej te vinte minuta e 78 kur Danilo depërton nga e djathta drejt qendrës dhe me nje te majte te hidhur e çon topin mbi kokën e portierit te bavarezeve drejt e ne rrjete. Është ky kulmi i nje ndeshjeje pa shume gola por me nje fitues Realin e Madridit qe mundi Bajernin 1-0. Milani ka mbyllur përballë Chelsit te Londrës ndeshjet e se enjtes ne mëngjes ne International Champions Kup. Ne ndeshjen e luajtur ne Us Bank Stadium ne Mineapolis te Minesotes te paret kaluan ne avantazh blute e Londrës me ane te Traores ne minutën e 24. Por Milani gjen barazimin me ane ten je goditjeje dënimi perfekte te Bonaventures ne minuten e 38. Ne pjesen e dyte vjen moment i Oskar qe fillimisht i çon shifrat ne 1-2 pas nje penalltie te akorduar per prekje te topit me dore brenda zones. Ne minutën e 87 braziliani do te ruaje gjakftohtësinë brenda zones se Milanit dhe do te godasë fort, duke sigluar shifrat finale ne 1-3.