Operacioni antidrogë në Gjirokatër i koduar me emrin “Trekëndëshi”, e qe po vijon prej 6 muajsh, ka çuar në pranga 11 persona si dhe 14 te tjerë të proceduar dhe shpallur në kërkim.

 

Ata akuzohen për kultivim dhe shitje narkotikësh ndërsa një 45 vjeçar kishte rolin e organizatorit dhe financuesit që siguronte farat e kanabist.

 

Droga kultivohej në fshatin Picar të Gjirokastres por edhe në Përmet e Tepelenë, me qëllim shpërndarjen më pas në tregun vendas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *