Tre aksidente janë shënuar sot në aksin rrugor Pogradec-Prrenjas.

 

Më konkretisht, një aksident u regjistrua në dalje të qytetit të Prrenjasit dhe dy të tjerë në kthesat e Qafë Thanës.

 

Pas këtyre aksidenteve, zjarrëfikësja ka shkuar në vendngjarje dhe po bën pastriimin e rrugës.

 

Dyshohet se pronarë të karrotreceve kanë hedhur vaj në rrugë, çka bën që makinat të rrëshkasin dhe aksidentet të jenë më të shpeshtë dhe të shumë të numër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *