Deputetja demokrate, llda Dhori ka dorëzuar në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë në Tiranë kërkesë padi për trau elektronik në hyrje të Plazhit të Divjakës.

 

 

Dhori ka postuar një foto në rrjetet sociale ku shkruan se ka bindjen e plotë se e drejta është me qytetarët.

 

 

“Prane Gjykates Administrative Shkalla e Pare,Tirane; Sapo dorezova Kerkese padine time, si perfaqesuese e Divjakes, mbi PALIGJSHMERINE e TRAUT ELEKTRONIK, ne hyrje te Parkut dhe Plazhit te Divjakes! Me bindjen e plote se e drejta eshte me qytetaret!”

 

 

Banorët e zonës dhe deputetët e opozitës kanë protestuar disa ditë rradhazi kundër vendosjes së traut në hyrje të Plazhit të Divjakës.

 

 

Edhe deputeti socialist, Erion brçe ka dalë kundër vendimit që hyrja në këtë zonë të bëhet me pagesë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *