Dashi – Historia mund të përsëritet ose jo, por e vërteta është se jeni ju që vendosni se çfarë të ndodhë në jetën tuaj, askush tjetër. Është koha për të parë anën shpirtërore të gjërave që kanë ndodhur në jetën tuaj dhe për të marrë masa. Filloni me faljen e vetes dhe pasi të keni ardhur në atë vend paqeje të brendshme, mund ta shtrini atë tek të tjerët. Gjërat më të mira për të bërë sot përfshijnë eksplorimin e aktiviteteve krijuese dhe ndoshta fillimin e një projekti të ri.

Demi – A nuk është e mahnitshme se si disa miq nxjerrin në pah më të mirën tek ju, ndërsa të tjerët nxjerrin më të keqen tuaj? Do ndryshoni mënyrën se si i shihni gjërat thelbësore të miqësisë për muajin e ardhshëm dhe është një sezon i rëndësishëm në jetën tuaj. Filloni duke u fokusuar në marrëdhënien tuaj me veten. Ju jeni shoku juaj më i mirë. Pastaj, kur është e mundur, bëni vepra dashamirësie.

Binjakët – Kini respekt për veten. Disa mund ta quajnë këtë arrogancë dhe krenari, por është koha për një ndjenjë të lartë të vetvetes e përzier me një dozë të shëndetshme kufijsh të mirë. Kjo është një ditë për ju që të mendoni për më gjatë. Cilat janë synimet tuaja afatgjata? Si mund t’i merrni ato nëse nuk u kushtoni vëmendje detajeve? Mënyra se si e kaloni kohën sot dhe pjesën tjetër të muajit ka rëndësi.

Gaforrja – Për çfarë jeni më të emocionuar kur bëhet fjalë për të mësuar? Do keni një vlerësim të madh për të mësuarit dhe për të fituar njohuri për botën dhe mënyrën se si funksionon. Në ditë si sot, lexoni libra mbi zhvillimin personal, udhëheqjen dhe tema të tjera për të cilat jeni të interesuar të mësoni më shumë. Bëjeni rritjen intelektuale një prioritet.

Luani – Mos lejoni që asgjë t’ju shqetësojë sot. Nëse lumturia është një zgjedhje, ju e keni në dorë. Sot, në vend që të përqendroheni në atë që nuk dini, kthehuni drejt asaj që bëni. Ju e dini se mund t’i besoni instinkteve tuaja. Intuita juaj rrallëherë është e gabuar. Pra, bëni atë që dini të bëni më mirë. Përqendrohuni në lëvizjet tuaja dhe lërini të tjerët ta gjejnë vetë rrugën e tyre.

Virgjëresha –Përkushtimi për diçka është një punë e madhe. Prandaj është e rëndësishme të zgjidhni me mençuri angazhimet tuaja. Ju mund të ndiheni të emocionuar për diçka në këtë moment, por zbatoni rregullin 24-orësh përpara se të bëni një angazhim të vendosur ndaj dikujt ose diçkaje. Në vend të kësaj, reflektoni që të mund të kuptoni nëse kjo është një domosdoshmëri për ta pasur në axhendën tuaj apo jo.

Peshorja – Dashuria është në ajër dhe edhe pse jeni në humor për romancë, disa prej jush mund të jenë të painteresuar për t’u lidhur në një nivel personal. Gërmoni thellë në nivelin tuaj shpirtëror dhe të punoni në shërimin tuaj të brendshëm emocional. Nxitni ndjeshmëri më të thellë përmes mirëkuptimit në marrëdhëniet tuaja. Kanalizoni ndjenjat tuaja në mënyra praktike dhe produktive.

Akrepi – Ju jeni një shenjë kaq introspektive e zodiakut, kështu që nuk është për t’u habitur që tranziti i Marsit mund të nxjerrë në pah këtë anë tuajën. Mund të keni një moment ku falja është një temë kur ndërveproni me të tjerët. Shihni se si lidhet edhe me jetën tuaj shpirtërore.

Shigjetari – Jini mendjehapur dhe gati për t’u argëtuar! Tranziti i Marsit mund të nxjerrë në pah të gjitha llojet e emocioneve të egra dhe të çmendura që shprehen më së miri përmes kërcimit, lojërave, artit dhe këndimit. Dilni në karaoke me miqtë tuaj. Merrni pjesë në një festë. Gjeni kohë dhe kënaquni.

Bricjapi – Shhh, zëri juaj i brendshëm po flet dhe gjatë kësaj kohe mund të jeni më në kontakt me natyrën tuaj intuitive se zakonisht. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të dëgjuar zemrën tuaj. Përdoreni këtë si një sezon reflektimi dhe synoni që zgjedhjet tuaja të përmbushin standardet më të larta që shpesh i vendosni vetes.

Ujori –Tranziti i Marsit do t’ju bëjë të investoni në gjëra që nuk i keni menduar kurrë. Mund të bëni një investim solid në shëndetin tuaj dhe pse tani nuk mund të kuptoni se çfarë duhet të bëni ose pse. Kjo është një kohë për të bërë pyetje vetes për atë që dëshironi në të ardhmen.

Peshqit – Jeni të motivuar dhe gati për të realizuar ëndrrat tuaja dhe Marsi në Peshqit është këtu për t’ju ndihmuar të gërmoni dhe të gjeni dëshirën që ju nevojitet. Kjo është një kohë e bukur për të manifestuar ëndrrat dhe dëshirat tuaja. Ende nuk jeni i sigurt se çfarë doni të manifestoni? Kaloni kohë në natyrë dhe lejoni që ajo t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë veten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *