Një trajner i famshëm ukrainas i boksit është qëlluar për vdekje në Irpin, sipas Federatës së Boksit të Ukrainës.

 

Organizata tha se Oleksiy Dzhunkivskiy u qëllua teksa po përpiqej të komunikonte me disa ushtarë rusë në një sallë boksi.

 

Boksieri kishte fituar katër herë medalje në Kampionatin Botëror Ushtarak dhe në fund të karrierës u bë trajner për fëmijë.

 

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published.