Një 42 vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Austri teksa ka qenë duke punuar.

 

Mediat austriake shkruajnë se shqiptari nga Kosova ra duke punuar nga çatia dhe humbi jetën. Rreth orës 09:10, një pllakë e eternit është thyer në zonën e cepit të çatisë dhe 42-vjeçari ka rënë nga rreth dhjetë metra lartësi mbi një dysheme betoni.

 

Raportohet se shqiptari ka qenë duke punuar me një ekip në riparimin e një çatie në një kompani në Alkoven.

Leave a Reply

Your email address will not be published.