Ministria e Brendshme ka konfirmuar se një tjetër person është shpëtuar nga rrënojat në Thumane.

 

Deri më tani 13 persona kanë humbur jetën dhe 39 të tjerë janë shpëtuar në Thumanë dhe në Durrës.

 

Sipas ministrisë janë nxjerrë 7 persona të pajetë nga rrënojat e ndërtesave të shembura në Durrës, 5 në Thumanë dhe një person është hedhur nga ballkoni si pasojë e panikur të krijuar nga tërmeti në Kurbin.

 

Ndërkohë vijon puna për shpëtimin e të tjerë personave që vijojnë të jenë nën rrënoja në Durrës dhe në Thumanë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.