Vlora është tronditur këtë të premte, pasi një 24 vjeçar ka vrarë me armë 8 persona, të të njëjtit fis, por nga dy familje të ndryshme.

 

Paraprakisht mësohet se mes 8 viktimave janë 4 femra dhe dy fëmijë.

 

Ngjarja ka ndodhur në Resulaj, Selenicë, ku për motive ende të paqarta ai ka vrarë me armë zjarri persona nga dy familje te fisit Zykaj.

 

Trupat e pajetë janë dërguar në morgun e Vlorës, ndërsa pritet një njoftim tjetër zyrtar nga Policia, për zbardhjen e plote të kësaj tragjedie.

One thought on “Tragjedia e Selenicës, mes viktimave fëmijë dhe gra

  1. Tridhjet vite mu deshten ta kuptlj se diktatura nuk e bëri popullin shqiptar kështu si jan.diktatura e mbrojti popullin shqiptqr nga vet asgjesimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *