Tiranë – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në pallatin e sportit “Asllan Rusi”.

Një 16-vjeçar ka humbur jetën teksa ishte duke ndjekur një ndeshje basketballi.

Paraprakisht dyshohet se adoleshenti  ka pësuar arrest kardiak.

“Sot më datë 24.02.2024, rreth orës 15:00, te pallati i sportit “Asllan Rusi”, një 16-vjeçar duke parë një ndeshje basketbolli, ka humbur ndjenjat dhe është rrëzuar në fushë, dhe më pas ka ndërruar jetë në spital. Paraprakisht dyshohet se 16-vjeçari ka pësuar arrest kardiak”, njoftoi policia.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *