Turqia dhe Siria nuk po gjejnë qetësi.

 

Pas tërmetit apokaliptik që ra ne daten 6 shkurt,  kete te hene zona e prekur nga termeti i tmerrshem eshte lekundur serish shume fort.

 

Termeti i regjistruar rreth ores 20:00 me oren lokale ne Turqi, ka shume i fortem, me magnitude 6.4 sipas shkalles richter.

 

Pak me vone edhe nje tjeter lekundje me magnitude 5.8 shkalla richter..

 

Gjithcka ka ndodhur ne kohen kur  ekipet e kërkim-shpëtimit vijojnë punën e tyre për të nxjerrë të tjerë trupa nga termeti i forte i dy javeve me pare.

 

Nuk ka te dhena konkrete ne lidhje me demet qe mund te kete shkaktuar termeti i sotem, por mediat turke sqarojne se te tjera ndertesa jane rrezuar dhe dyshimet qe te kete viktima shtese ne raport me termetin e 6 shkurtit , jane te medha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *