Subscribe

Merr permasa edhe më tragjike, shperthimi dhe me pas djegia totale qe ka pesuar spitali Modular ne Tetove.

Te pakten 15 persona kane humbur jeten dhe 10 te tjere jane plagosur rende. Ky bilanc eshte ende jo zyrtar pasi autoritetet nuk kane dhene informacion te perditesuar.

Megjithate deri ne mesnate, Ministri i Shendetesise kishte konfirmuar te pakten 10 te vdekur.

Viktimat jane personel mjekesor dhe paciente te shtruar ne spital me Covid, te cilet per fat te keq jane djegur mes flakeve.

Shperthimi fillimisht dyshohet se ka ardhur ne 21:02 nga bombolat e oksigjenit qe perdoreshin per pacientet me Covid.

Me pas flaket kane shkrumbuar cdo gje duke shkaktuar kete tragjedi te permasave te medha.

Spitali Modular ishte ndertuar muaj me pare me baze kontejneret per te perballuar situaten e Covid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *