Kryeqyteti turk Ankara është tronditur nga nje tjetër sulm terrorist. Shpërthimi ka ndodhur ne nje park pranë qendrës, rreth orës 18:30 me oren lokale dhe besohet te jete shkaktuar nga nje autobombe prane një stacioni autobusi. Mediat vendase flasin per viktima dhe te plagosur por ende nuk ka nje shifër te sakte. Ne vendngjarje mbërritën ambulancat dhe forcat e policisë. Autoritetet evakuuan zonen pas frikës per nje sulm te dyte. Dëshmitaret rrëfyen per nje shpërthim te fuqishëm te dëgjuar ne disa zona te qytetit, por edhe per te shtëna me arme zjarri. Sulmi ndodh ne me pak se nje muaj pas atij te ndodhur po ne qender te Ankarasë. Ne 17 shkurt nga shpërthimi i nje autobombe mbeten te vrare 29 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *