Por Gjermania vazhdon te tronditet nga ngjarjet e renda. Një person është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur kur një i ri me hanxhar ka sulmuar këmbësorët në qytetin Retlingen në Gjermaninë Jugore. Policia ka arrestuar autorin, por ende nuk dihen shkaqet e këtij krimi. Sipas uniformave blu, i riu po vepronte i vetëm. Ky është sulmi i tretë i ndodhur në ditët e fundit në Gjermani, pas atij në një tren dhe ne qendrën tregtare, ku u shënuan dhjetëra viktima e të plagosur.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *