Edhe sot Shqiperia do te jete e perfshire nga nje mot shume i nxehte!

 

Deri në orët e mesditës orët me diell do të jenë të shumta në të gjithë vendin tonë.

 

Pasdite dhe ne mbremje do te kete kalime vranesirash ne veri dhe verilindje.

 

Temperaturat do te regjistrohen:  në zona malore 18 deri 33°C,  në zona e ulëta 18 deri 39°C,   në zona bregdetare 20 deri 37°C

 

Era do te fryje me drejtim nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-7m/s shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.             

Leave a Reply

Your email address will not be published.