8 persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në Maqedoninë e Veriut.

Vendi fqinj ndërkohë ka shënuar një tjetër rekord të të infektuarve.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, ka bërë me dije se 24 orët e fundit, janë zbuluar 196 persona të infektuar, pjesa më e madhe e të cileve jane në Shkup, Tetovë, Kumanovë dhe Strugë.

Ministria e Shëndetësisë gjithashtu ka njoftuar se 94 pacientë ndodhen të shtruar në spital.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *