Pesë persona u konflitkuan mesnatën e se shtunës në rrugën “Nuçi Naçi”  në Tiranë. 21- vjecari Xhoni Hitaj u prangos dhe shoku i tij u shpall në kërkim, pasi kërcënuan me një pistoletë tre të rinj, të cilët bënë më pas edhe kallëzimin në polici. Nga ndërhyrja e shpejtë e uniformave blu u bë e mundur zbulimi dhe sekuestrimi i armës me te cilën i riu i arrestuar së bashku me shokun e tij,  kishin kërcënuar tre personat. Arma pistoletë dhe një krehër me 10 fishekë u  gjetën të fshehura  ne matësin e ujit te një pallati, shumë pranë vendit të ngjarjes.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.