Tirana eliminohet që në raundin e parë të Champions League pas humbjes 1 me 2 me Dudelanzh. Bardheblutë nuk mundën të përmbysnin rezultatin e ndeshjes së parë në Luksemburg, duke pësuar një tjetër disfatë në “Air Albania”.

 

Skuadra e Shehit ishte shumë kërkuese në minutat e para, duke ju afruar golit disa herë, por nuk mundi dot të finalizojë topin në rrjetë.

 

Në pjesën e dytë Dudelanzh zhbllokoi rezultatin me Bojic me një goditje jashtë zone. Ky gol ua bëri më të thjeshtë miqve të administronin lojën. Në minutën e 61` kundërshtarët shfrytëzuan hapësirat e Tiranës  duke shënuar dhe golin e dytë me Sinanin.

 

Sulmet e fundit të Tiranës sollën vetëm një gol shprese me Xhixhën në të 78`, por  ky rezultat  nuk e ndryshoi dot fatin e Tiranës, e cila u largua nga Champion League.

 

Në konferencën pas ndeshjes trajneri Oges Shehi foli për problemet e ekipit.

 

Tashmë Tirana do të vijojë përvojën europiane në raundin e dytë të Ligës së Konferencës ku do të këtë përballë Zrinjsikn më  21 korrik

Leave a Reply

Your email address will not be published.