Një 40 vjecar u arrestua nga forcat e rendit në Elbasan pasi fillimisht u konfliktua me rojen e një shkolle dhe më pas kundërshtoi me force policinë.

E.D., 40 vjeç, pas konflikti të çastit me rojën e një shkolle 9-vjeçare në qytetin e Elbasanit ka thyer televizorin në korridorin e shkollës.

Në momentin që ka ndërhyrë patrulla e policisë për t’a shoqëruar, ai ka kundërshtuar me dhunë dhe ka fyer punonjësit e policisë, të cilët e kanë neutralizuar dhe vënë në pranga.

Ai tashmë akuzohet për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *