Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar deputetët e Greqisë dhe kryeministrin Tsipras për Marrëveshjen e Prespës.

 

Thaçi përmes një postimi në Tëitter shkruan se  një lajm si ky është i mirëseardhur për tërë rajonin dhe një shtytje e forte për të mbyllur të gjitha çështjen e hapura në Ballkan.

 

“Urime deputetëve të Greqisë, kryeministrit Tsipras që treguan vizion dhe kurajo duke e votuar Marrëveshjen e Prespës. Ky është një lajm i mirëseardhur për tërë rajonin dhe një shtytje e fortë në përpjekje për të mbyllur të gjitha çështjet e hapura në mes të vendeve të Ballkanit”.

One thought on “Thaçi: Miratimi i Marrëveshjes së Prespës, lajm i mirëpritur në rajon

  1. Keta Maqedonet qe nuk i quani per kurgje i dhane vetem nje fjale Greqise ate ” Veriut” kurse ju Sqipetaret u falni dete e toke Grekut e Serbit. Ja kush jane Shqipetaret.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *