Subscribe

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar këtë të mërkurë me Kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Valdete Daka.

 

Ndërkohë që pritet të njoftohet se kur do të mbahen zgjedhjet e parakohshme, në takim  u diskutua vetëm  për  afatet kushtetuese.

 

Nuk u diskutua për datë, u diskutua për afatet kushtëtuese në qoftëse mbahen zgjedhjet. Ato janë Çështje që diskutohen pasi të shpallen zgjedhjet nëse shpallen KQZ kërkon mjetet e nevojshme nga qeveria dhe vendoset për buxhet sepse ky muaj ka qenë vit zgjedhor dhe nuk e kemi pas buxhetin e nevojshëm.

 

Kreu i shtetit pritet të vijojë konsultat me partitë politike në ditët e ardhshme. Gjatë ditë së djeshme, Thaçi ka takuar përfaqësuesit e grupi parlamentar 6+, me të cilët ka biseduar për zhvillimet politike pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *