Kukësi është mposhtur këtë të shtunë në “Niko Dovana” nga Teuta me rezultatin e ngushtë 1 me 0.

 

Një ndeshje e bukur ku nuk kanë munguar rastet për të dyja ekipet. Por ndeshja e vulos nga një penallti e akorduar në minutën e 82 nga gjyqtari Enea Jorgji e cila u kthye në gol nga Sherif Kallaku.

 

Më herët Kukësi, ngeli me 10 lojtarë pasi Maliqi morri kartonin e dytë të verdhë në minutën e 72 duke detyruar ekipin e tij që të tërhiqet mbrapa dhe t’I jepte më shumë terren ekipit të Durrësit.

 

Ndërkohë nga ana tjetër Vllaznia ka mposhtur në “Loro Boriçi” me rezultatin e thellë 4 me 0 Skënderbeun.

 

Një ndeshje ku shkodranët kanë treguar superioritetin e tyre duke I dhënë një leksion korçarve, të cilët nuk kanë treguar formën e duhur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.