Skuadra e Teutës nën udhëheqjen e trajnerit Edi Martini do të zbresë në fushë ditën e enjte teksa luan përballë izraelitëve të Beitar Jeruzalem.

Një kundërshtar i sikletshëm ky për durrsakët, të cilët do të provojnë të kalojnë në turin e dytë të Ligës së Europës.

Në prag të sfidës tekniku Martini tha se beson tek skuadra e tij dhe kualifikimin në turin tjetër.

Martini do të ketë në dispozicion gjithë organikën e skuadrës.

Sfida e Teutës me Beitar Jeruzalemin, e vlefshme  për raundin e parë të Ligës së Europës  do të luhet në Niko Dovana dhe do të gjykohet nga arbitri qipriot Nikolas Neklus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *