Teuta i rrëmbeu fitoren Beitar Jeruzalem duke i dhënë kështu shansin vetes që të kualifikohet për në raundin e tretë eliminator në Europa League.

Skuadra durrsake mundi me rezultatin 2 me 0 ekipin izraelit. Protagonistët e ndeshjes ishin Rubin Hebaj dhe Krasniqi.

Teuta zhbllokoi përballjen që në minutën e gjashtë. Ndërsa në pjesën e dytë, në minutën e 86-të, Hebaj vulosi fitoren e Teutës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *