Nje gol i shenuar nga Gorgiev qe ne pjesen e pare i dha mundesi Teutes qe te fitoje 1 me 0 kunder Partizanit ne duelin hapes te sezonit te ri te Superiores.

Ne fakt goli ishte nje dhurate pasi topi qe tentoi te largonte Alban Hoxha u perplas tek lojtari durrsak dhe perfundoi ne rrjete.

Ne pjesen e dyte te kuqte paten mundesi te barazonin me penallti te vendosur nga gjyqtari Xhaja pas nderhyrjes se Sistemit VAR, por nuk shenuan dot.

Kjo ishte hera e pare qe ne Shqiperi aplikohet sistemi VAR.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *