Subscribe

Kombëtarja shqiptarë ka marrë një lajm aspak të mirë këtë të mërkurë, vetëm dy ditë para duelit hapës të eleminatoreve të euro 2020.

Armando Sadiku, sulmuesi kryesor I kuqezinjve është dëmtuar në stërvitje dhe rrezikon seriozisht të mbetet jashtë duelit të së premtes në “Loro Borici”.

Kujtojmë që në ditën e parë të grumbullimit të Shqipërisë për sfidat me Turqinë dhe Andorrën u dëmtua edhe sulmuesi Balaj.

Mbetet për tu parë nëse këta dy lojtarë do rikuperohen në momentin e fundit, apo Panucci do kërkojë një zgjidhje tjetër, teksa kujtojmë që edhe Cikalleshi nuk është I grmbulluar së bashku me Manajn.

Të vetmet siguri vijnë nga krahet me Uzunin, Grezdën dhe Abazajn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *