Ka shkuar në 39 numri I viktimave nga tërmeti 6.8 që goditi rrethin Sivrice të Elazig.

 

Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca njoftoi se numri i qytetarëve që kanë humbur jetën është 39 me lajmet që kemi marrë. Fatkeqësisht. Në këtë periudhë, numri i pacientëve që janë në spitalet tona është 1605.

 

Turqia lindore u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 rihter mbrëmjen e së premtes (24 janar). Epiqendra e këtij tërmeti të fortë ka qenë pranë zonës së quajtur Elazig, ku u shënuan edhe më shumë viktima dhe dëmet e mëdha materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *