Tërmeti ka shkaktuar disa të lënduar, nga të dhënat e para deri më tani 52 persona janë dërguar në spitalin e Traumës në Tirane dhe në Durrës paraprakisht bëhet me dije se 31 persona janë paraqitur në spital për ndihmë mjeksore.

 

Mes të lënduar mesohet se ka fëmije edhe të moshuar.

 

Nderkohe ata jane vizituar ne spital edhe nga ministrja e shendetsise Ogerta Manastirliu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *