Lëkundjet e tërmetit mbremjen vonë kesaj te premteje janë ndjerë në të gjithë Ballkanin.

Epiqendra mesohet se ka qenë në BosnjëHercegovinë.

Sipas Qendrës Sizmiologjike Euromesdhetare, tërmeti ishte me magnitudë 6.0, shkalla rihter.

Ne Shqiperi termeti eshte ndjere fort ne Durres dhe shume qytete te tjere, duke rikthyer friken e nentorit te 2020!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *