Një tërmet me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter ka goditur mbrëmjen e kësaj të premteje në Maqedoninë e Veriut. Raportohet se tërmeti ka rënë rreth orës 22:17.

Epiqendra ka qenë mes Mavrovës e Gostivarit, ndërsa lëkundjet janë ndier edhe në disa qytete të Shqipërisë.

Ky tërmet u pasua dhe nga një lëkundje, e cila ishte me magnitudë 4.4 ballë të shkallës Rihter.

Deri tani nuk raportohet të ketë dëme.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *