Toka është lëkundur lehtë mbrëmjen e kësaj të martë në vendin tonë.

Rreth orës 22:05 është ndjerë një tërmet në zonën e Lezhës.

Nga te dhenat e para behet fjale per nje termet me magnitude 4.2 balle sipas shkalles richter.

Epiqendra ka qene 12 km ne perendim të qytetit te Lezhes  ne detin Adriatik dhe me thellesi 2 km.

Pervecse panikut tek qytetaret, lekundjet nuk kane pasur asnje pasoje tjeter.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.