Një tërmet i magnitudës 4.8 ballë i shkallës rihter ka goditur juglindjen e Shqipërisë, rreth orës 02.52 minuta të mëngjesit të sotëm.

 

Epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Mollas të Ersekës. Pas lëkundjes së para, u regjistruan edhe dy të tjera me magnitudë  3.7 dhe 3.6.

 

Deri më tani nuk ka raportime për dëme materiale, ndërkohë që banorët e Ersekës dhe Korçës kanë dalë jashtë banesave të tyre nga frika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *