Fundjava e parë e qershorit sjell fluksin e parë real të pushuesve dhe turistëve të huaj.

 

Të gjithë me sa duket këtë fundjavë drejtë Vlorës Kjo gjë ka shkaktuar qarkullim të rënduar të automjeteve në akset kryesore të qytetit sic janë rruga Transballkanike, Lungomare apo dhe Vlorë-Orikum.

 

Shifrat e prenotimeve nga njësitë hoteliere flasin për një fundjavë të tejmbushur nga pushues vendas por dhe turistë të huaj.Thuajse 80% e dhomave të hotelerisë të prenotuara tashmë në Vlorë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.