Prej disa ditësh Shqipëria është i përfshirë nga anticikloni afrikan, i cili do të vijojë edhe përgjatë javës së ardhshme, ku temperaturat pritet të arrijnë deri në 44 gradë celcius.

Edhe përgjatë ditës së premte vendi ynë do të ketë temperatura të larta ku në mesditë pritet të arrijnë deri në 43 gradë celcius.

Qytetet më të nxehta do të jenë Elbasani dhe Berati.

/Vizionplus.tv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *