Gjatë shoferë në Berat janë vënë në prangat e policisë pasi akuzohen se kanë drejtuar mjetin në mënyrë të parregullt.

 

Sipas policisë gjatë 24 orëve të fundit si rezultat i këtyre kontrolleve u arrestuan 6 drejtues mjetesh, nga këta 1 për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 5 për drejtim mjeti pa leje drejtimi.

 

Të ndaluarit janë L.A., 44 vjeç, A.B., 40 vjeç, A.M., 39 vjeç, A.Sh., 44 vjeç, dhe K.M., 34 vjeçkëta shtetas u arrestuan  pasi u kapën nga shërbimet e policisë duke drejtuar mjetin tip motoçiklet pa targa dhe pa leje drejtimi.

 

Gjithashtu në pranga është vënë edhe E.K., 29 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur në masën 0.81 mg/l.

Leave a Reply

Your email address will not be published.