Sulmuesi i kombëtares shqipyare të futbollit, Taulany Seferi po kalon një formë të jashtëzakonshme, pasi ka shënuar sërsih në ligën Arabe, ku aktivizohet me Bani Yas.

Seferi ishte sërish protagonist, teksa shënoi golin e vetëm për skuadrën e tij, në humbjen 1-2 ndaj Shabab Al-Ahli Dubai.

Pas një topi të marrë në zonë, Seferi gjuan bukur me të majtën dhe e ndal topin në fundin e rrjetës.

Për Seferin ky është goli i 6-të me fanellën e Bani Yas këtë sezon, teksa numëron edhe një asist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *