Samuel Umtiti ka thënë se ylli i ri i Borussia Dortmundit,  Ousmane Dembele, duhet të bashkohet me Barcelonën.

 

Dembele ka zhvilluar një sezon të mirë në Borussia Dortmund ku ka shënuar 10 gola në 49 paraqitje.

 

“E di që Barcelona është e interesuar për të”, ka thënë Umtiti për L’Equipe.

 

“Por të gjitha palët e involvuara duhet ta gjejnë një marrëveshje. Ai mund t’i jap shumë Barcelonës me kualitetin e tij dhe gjërat që ai di t’i bëjë. Do ta pres me duar të hapura”, – shkruan Telegraf.

 

“Por unë ende nuk kam biseduar me të. Do ta flas me të kur të bëhet zyrtare”.

 

“Barcelona e donte edhe në vitin e shkuar. Duhet të presim dhe të shohim se çfarë do të ndodh”.

 

Dembele ka kontratë me Dortmundin deri në vitin 2021.

Leave a Reply

Your email address will not be published.