Kreu demokrat Lulzim Basha ka dhënë detaje nga takimi i zhvilluar në selinë blu me Drejtorin e Zyrës së Europës Qëndrore e Jugore në Departamentin Amerikan të Shtetit, David Kostelancik.

 

Në një postim në Twitter, Basha shprehet se diskutimi mes tij dhe Kostelancik ishte tepër I hapur e konstruktiv dhe se u përqëndrua më së shumti në ndalimin e mosndëshkimit të politikanëve dhe rikthimin e sundimit të ligjit.

 

“Diskutim shumë i hapur dhe konstruktiv me David Kostelancik, Drejtorin e ri të Zyrës së Evropës Qendrore Jugore në @StateDept. Në fokus, ndalimin e mosndëshkimit për politikanët dhe rikthimin e sundimit të ligjit; përfundimi i kapjes së shtetit dhe korrupsionit dhe forcimi i partneritetit strategjik të Shqipërisë me SH.B.A.”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *