Ish ministri I brendshëm Saimir Tahiri u paraqit tek Gjykata e Krimeve të Rënda ku zhvillohet seance për verifikimin e masës së sigurisë “Arrest shtëpie” që u dha ndaj tij në datën 12 maj.

 

Prokurorët Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara do të paraqesin provat ndaj Saimir Tahiri I cili akuzohet për lidhje me grupin e Habilajve që trafikonte kanabis drejt Italisë.

 

Para nisjës së seancës, avokati Maks Haxhia që mbron ish ministrin e brendshëm tha se do të kërkoje shfuqizim të masës së sigurisë “Arrest shtëpie”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *