Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka organizuar një protestë këtë të mërkurë që do të mbahet në orën 17:30 në kryeqytet.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar nga shqiptarët përmes një postimi në “Facebook” që të dalin të gjithë në shesh kundër “vandalizmit të Edi Ramës”. Ai shtoi se Evropa e krahasoi shembjen e Teatrit Kombëtar dhe dhunën e ushtruar ndaj protestuesve me mizoritë e Adolf Hitlerit dhe Enver Hoxhës.

“Shqiptaret sot ne ora 17:30 te gjithe ne kembe! Kunder Edvinit, vandalizmin e te cilit Europa e krahasoi me ate te Adolf Hitlerit dhe Enver Hoxhes! Ta shporrim ta shporrim narkodiktatorin!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *