Nje gol me peshe ne kupe qe vlen sa gjithë golat ne kampionat ate te kualifikimit. Alban Meha shënoi golin e vetëm ne fitoren qe Konjaspor arriti ndaj skuadrës se momentit ne Turqi, Beshikash duke e kualifikuar per ne gjysmëfinalet e kupës se Turqisë. Pas disa rasteve qe pati, shqiptari nga Mitrovica arriti te gjente rrjetën ne minutën 84 te takimit kur ndeshje po shkonte drejt barazimit 0-0. 6 minuta nga fundi 29 me nje goditje mjeshtërore mposhti portierin kundërshtar duke i dhënë fitoren skuadrës se tij, por edhe kualifikimin per ne fazën tjetër. E veçanta e ketij goli është se futbollisti shqiptar shënoi me këmben e majte, te cilën e perdor shume rralle. Per Alban Mehen ky ishte goli i pare ne kupe ndërsa ka shënuar edhe 5 gola me peshe ne kampionat duke u bere nje lojtar mjaft i rendesishem per skuadrën e tij Konjaspor. Edhe pse po gëzon nje forme mjaft te mire futbollisti kohet e fundit është lene mënjane nga kombëtarja nga tekniku De Biasi, duke vene ne dyshim edhe pjesëmarrjet e finaleve te kampionatit evropian, qe do te zhvillohen ne France.