Inter ka arritur te marre tre pike te tjera ne ndeshjen e dyte te Seria A duke fituar bindshem 5-2 ne transferte ndaj Beneventos.

Ekipi i Contes e nisi vrullshem takimin duke shenuar ne qe ne minuten e pare te lojes me ane te Lukakut per te cilin asistoi blerja me e re, Achraf Hakimi. Me pas zikalterit e paten mjaft te lehte te gjenin serish rrjeten me ane te Gagliardini, Lukaku,Hakimi dhe Martinez. Per vendasit shenoi 2 here Caprari.

Me kete fitore Interi renditet ne vend te dyte me 6 pike, po aq sa Napoli i vendit te pare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *