Telashe të mëdha për Arda Turan. Mesfushori I njohur turk I dhënë borxh nga Barcelona tek Istanbul Basaksehir rrezikon të dënohet deri ne 12 vjet burg.

Ylli I futbollit të këtij vendi ishte protagonist I një sherri të madh në një local në Stamboll ku I theu hundën këngëtarit të njohur turk Berkay. Madje pasi e sulmoi ai e ka kërcënuar yllin  e muzikës në këtë vend edhe me një pistolete.

 

Sherri I madh duket se ka lindur pasi Arda Turan ka ngacmuar seksualisht gruan e këngëtarit, për të cilën madje ai është paditur penalisht. Për të gjitha këto akuza Arda Turan rrezikon deri në 12.5 vite burg. Kjo gjë ndërlikon shumë edhe karrierën futbollistike te Arda Turan.

 

Ai kaloi borxh në sezonin e kaluar tek Instanbul Basaksehir por u bë protagonist menjehere pasi gjatë një ndeshje sulmoi një anësor dhe u pezullua me 16 javë, vendim që më pas iu reduktua në 10 javë. Për këtë arsye ai ende nuk ka luajtur në këtë sezon në superligën turke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *