Aktori i “Pirates of the Caribbean”, Tamayo Perry ka vdekur pasi u sulmua nga një peshkaqen teksa bënte sërf në Hawaii.

49-vjeçari vdiq të dielën pasdite, konfirmuan shërbimet e urgjencës në Honolulu në një konferencë për shtyp. Lindur në anën lindore të Oahu, Perry kishte bërë sërf profesionalisht për më shumë se një dekadë.

Në një rrëfim në Oahu Surfing Experience , ku ai ishte instruktor, ai përshkroi përvojat e tij duke surfuar “valën më vdekjeprurëse në botë”.

Shërbimet e urgjencës u thirrën në plazhin Malaekahana rreth orës 13:00 me orën lokale. Por Perry, i cili ishte gjithashtu një roje plazhi, u shpall i vdekur nga mjekët, pasi u soll në breg me jet ski.

Perry luajti në Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides, filmi i katërt në ekskluzivitet.

Filmi i vitit 2011, i cili ndjek Johnny Depp në rolin e piratit të çuditshëm kapiten Jack Sparrow, luan gjithashtu Penelope Cruz dhe Geoffrey Rush. Perry kishte gjithashtu role në Lost, Hawaii Five-0, Blue Crush dhe Charlie’s Angels 2./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *