Një sulm terrorist ka tronditur qytetin turk Gazintep, pranë kufirit me Sirinë, kur një makinë bombë ka shpërthyer pranë një stacioni policie. Të paktën dy police janë vrarë dhe 22 persona janë plagosur në këtë sulm terrorist. Disa prej të lënduarve janë në gjendje të rëndë. Burime zyrtare konfirmojnë se 19 nga të plagosurit janë policë dhe katër të tjerë civilë. Ambulancat kanë mbërritur në vendin e ngjarjes,  duke i dhënë ndihmën e parë të lënduarve, ndërsa autoritete dyshojnë se sulmi mund të jetë kryer nga rebelët kurdë. Këta të fundit janë bërë përgjegjës nga qeveria për sulmet në Ankara, Stamboll e Bursa muajt e fundit.  

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *