Një person i armatosur është plagosur nga rojet e sigurisë gjatë një shkëmbi zjarri në fillim të kopshtit në Shtëpinë e Bardhë. Agjentët kanë neutralizuar një person të armatosur në pikën e kontrollit të selisë presidenciale dhe më pas është dërguar në spital, ku po mbahet në mbikëqyrje. Shtëpia e Bardhë është e mbyllur dhe në masa të larta sigurie për shkak të kërcënimit. Në ambientet e saj ka qenë vetë zv/presidenti Xho Biden, ndërsa kreu i shtetit Barak Obama ndodhet për një lojë golfi në Merilend. Ende nuk dihen shkaqet e këtij incidenti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *