Një grua rreth të 60-ve është vrarë dhe pese persona të tjerë kanë mbetur të plagosur nga sulmi me thikë i një të riu në qendër të Londrës. Të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën. Autori i krimit është një 19-vjeçar, i cili është arrestuar menjëherë pas krimit. Sipas policisë bëhet fjalë për një person që vuan nga probleme mendore, duke përjashtuar pistën e terrorizmit. Edhe kryebashkiaku i Londrës i ka bërë thirrje qytetarëve për qetësi. Menjëherë pas vrasjes, i cili ndodhi në orët e vona të së mërkurës, policia britanike u vu në gatishmëri nga frika e një sulmi terrorist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *