19 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga sulmi me makina bombe ne pjesën lindore të kryeqytetit sirian Damask. Lajmin e ka dhëne Televizioni shtetëror sirian.

 

Forcat e sigurisë arritën te ndalonin tre kamikazë me makina-bomba mëngjesin e te dielës. Ata po përpiqeshin te kryenin sulmin qe u parandalua. Por dy prej tyre hodhën veten ne ere në hyrje të qytetit me makinat e mbushura me eksploziv.

 

Sulmet kamikaze ne Damask kane qene te rralla. Kryeqyteti i vendit kontrollohet nga forcat qeveritare te presidentit sirian Bashar Al Asad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *