Të paktën 5 persona kanë mbetur të vdekur dhe 6 të tjerë janë plagosur, ne një sulm me armë zjarri në një bankë në Kentaki të Shteteve Te Bashkuara te Amerikes.

 

Autori, i cili dyshohet se ishte i vetëm gjate sulmit, eshte vrare nga policia në vendin e ngjarjes.  Mes të plagosurve janë edhe dy oficerë, të cilët u përplasen me arme me agresorin.

 

Ngjarja e rëndë ndodhi brenda ambjenteve të një banke, në një sallë mbledhjesh ku ndodheshin dhjetëra persona. Ndersa autoritetet ende nuk e dine motivin e kesaj masakre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *