Partia Demokratike ka vijuar të njëjtin strategji edhe gjatë kësaj të martë në mbledhjet e komisioneve parlamentare.

 

Grupi parlamentar ka shkuar tek komisioni I ekonomisë dhe financave por pa iu referuar aspak cështjeve në rendin e ditës. Vëmendja për PD është fokusuar tek ministri Xhafaj dhe akuzat se ka mbrojtur villain e tij nga kryerja e dënimit në Itali.

 

Një ditë më parë pati përplasje mes Erjon Braces dhe deputeteve Noka e Tabaku në lidhje me bllokimin e punës në komision.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *